Horrory na faktach, które absolutnie musisz zobaczyć: top polecanych filmów na podstawie prawdziwych wydarzeń

Horrory bazujące na prawdziwych zdarzeniach zyskują na popularności, ponieważ oddziałują na widzów nie tylko za sprawą przerażających, krwawych scen, ale także wiedzą, że takie rzeczy wydarzyły się naprawdę. To tylko potęguje emocje oraz uczucie strachu. Dziś przygotowaliśmy dla Was zestawienie horrorów na faktach, które każdy miłośnik gatunku powinien zobaczyć. Zanurzmy się więc w mroczny świat historii, które nawiedzają życie codzienne i nie dają spać po nocach!

Pierwszy horror na faktach: “Teksańska masakra piłą mechaniczną”

Zacznijmy od klasyki, jaką jest film “Teksańska masakra piłą mechaniczną” (1974) w reżyserii Tobe’a Hoopera. Ten sci-fi opowiada o grupie przyjaciół, którzy padają ofiarami seryjnego mordercy o imieniu Leatherface. Jednak czy wiesz, że ta historia oparta jest na faktach? Otóż tak! Leatherface to postać wzorowana na prawdziwym zabójcy, o imieniu Ed Gein, znanym jako “rzeźnik z Plainfield”. Chociaż fabuła filmu różni się od prawdziwych wydarzeń, to jednak należy zaliczyć go do jakie horrory polecacie na faktach.

Kolejna propozycja: “Egzorcyzmy Emily Rose”

Kiedy myślimy o filmach opartych na faktach, często zapominamy, że “Egzorcyzmy Emily Rose” również należy do tej kategorii. Film z 2005 roku w reżyserii Scotta Derricksona opowiada historię młodej dziewczyny, która przechodzi przez egzorcystyczne tortury. Ten przerażający opis rzekomej opętanej istoty jest oparty na historii Anneliese Michel – niemieckiej dziewczyny, która przeszła kilkadziesiąt egzorcystycznych rytuałów, aż w końcu zmarła. Ten film to kolejny odpowiedź na pytanie jakie horrory polecacie na faktach.

Film na podstawie historii rodziny Perron: “The Conjuring”

Kolejnym filmem opartym na faktach jest “The Conjuring”, czyli polski “Obecność” (2013) w reżyserii Jamesa Wana. Film opowiada historię rodziny Perron, która przeżywa ponadziemski horro. Główną atrakcją filmu są rzeczywiste relacje z 1971 roku, gdzie słynna para badaczy zjawisk paranormalnych, Ed i Lorraine Warren rozwiązują zagadkę nawiedzonego gospodarstwa domowego. Ten film to kolejne rozwiązanie dla pytania jakie horrory polecacie na faktach.

Próba odbicia ofiary: “The Girl Next Door”

Jeżeli szukasz czegoś, co przekroczy Twoje granice wytrzymałości, warto zainteresować się filmem Jacka Ketchuma z 2007 roku – “The Girl Next Door”. Historia opowiada o młodej dziewczyny, która doświadcza znęcania się ze strony opiekuńców. Główna postać filmu, Ruth, wzorowana jest na seryjnej morderczyni Gertrude Baniszewski, odpowiedzialnej za tortury 16-letniej dziewczyny. Ten film to następne rozwiązanie dla jakże ważnego pytania jakie horrory polecacie na faktach.

“Chłodnym okiem intelektualistów”: “Zodiac”

Jeżeli lubisz kino kryminalne, to film “Zodiac” Davida Finchera z 2007 roku powinien trafić na Twoją listę. Opowiada historię jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców, który terroryzował Kalifornię w latach 60. i 70. Choć nie jest to klasyczny horror, to jednak warto obejrzeć go dla mrożącej krew w żyłach historii. Przez lata, choć niepozorny, zodiac zyskał niebywałą popularność w XX wieku, przekraczając granice normalności, i nie ma lepszego wspomnienia, że takie rzeczy wiążą się z rzeczywistością niż właśnie horror na faktach – odpowiedź na pytanie jakie horrory polecacie na faktach.

Mam nadzieję, że te propozycje horrorów na faktach przypadną wam do gustu i sprawią, że poczujecie dreszczyk emocji także przez fakt, że są to historie zaczerpnięte z życia. W końcu, największe przerażenie opiera się na tym, co zdarzyło się naprawdę i może nas dotknąć także w codziennym życiu.

Rekomendacje horrorów inspirowanych rzeczywistymi wydarzeniami

Chcesz poczuć dreszczyk emocji oglądając filmy oparte na prawdziwych historiach? Oto lista horrorów, które skradną Ci sen z powiek:
“Teksańska masakra piłą mechaniczną” – legendarny horror opowiadający o seryjnym mordercy Leatherface, inspirowany postacią Eda Geina.
“Egzorcyzmy Emily Rose” – niepokojąca opowieść o egzorcystycznych rytuałach, wzorowana na losach niemieckiej dziewczyny Anneliese Michel.
“Obecność” – przerażająca historia nawiedzonej rodziny Perron, oparta na relacjach badaczy zjawisk paranormalnych zdążających jej na ratunek.
“The Girl Next Door” – brutalny film o okrutnych torturach, nawiązujący do sprawy morderczyni Gertrude Baniszewski.
“Zodiac” – mroczny kryminał śledczy o seryjnym mordercy terroryzującym Kalifornię, z wątkiem przestrzegającym granice tego, co postrzegane jest jako normalne.
Zanurz się w mrocznym świecie opowieści zaczerpniętych z rzeczywistości, gdzie największe przerażenie tkwi w tym, co naprawdę się wydarzyło.

Udostępnij ten artykuł
Skopiuj URL
Prev Post

Odkrywając tajemnice świata: Co to są zjawiska paranormalne?

Next Post

Niesamowite zdjęcia na których widać duchy: pozwalają uwierzyć w istnienie zjaw!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Read next